пʼятниця, 30 січня 2015 р.

Сонячний класик Всеволод Нестайко


             Коли починаєш подумки мандрувати сторінками кращих дитячих книжок ХХ ст., то майже відразу уявляєш собі таку «Казкову географічну енциклопедію», куди увійшли б описи дивовижних країн, яких не знайти в жодному географічному атласі світу. Одним з найталановитіших творців таких казкових країн у дитячій українській літературі є відомий письменник, лауреат багатьох премій і відзнак – Всеволод Зіновійович Нестайко.

            Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь. Його світ – ніби золотаве мереживо сяйва кожного з нових поколінь. Здається, він говорить тими самими словами і малює тими самими пензлями, що й сотні інших письменників і казкарів, але чомусь його творів не можна випустити з рук, не дочитавши до кінця.

           Він завжди мріяв повертатися  у дитинство і тому почав писати для дітей веселі і мудрі книги. Можливо, від діда по материнській лінії, Івана Семеновича Довганюка, він успадкував незвичайне почуття гумору. Звичайно ж, без таланту, без доброти і любові до дітей дитячим письменником стати неможливо. Всеволод  Нестайко – дитячий  письменник  Божою  милістю.  Зі своїми читачами він вів розмову завжди з щирою довірливістю, не нав'язуючи власних оцінок, з веселим іронічно-усміхненим поглядом на своїх героїв, на їх невмілі вчинки, таким чином стверджуючи добро, чесність, відкритість і засуджуючи зло, малодушність, заздрість.  На відділі обслуговування дошкільників  та учнів 1 - 4 класів  оформлена книжкова виставка "Сонячний класик", де ви можете познайомитися з творами великого дитячого письменника.

         

        Книги В.З.Нестайка перекладено двадцятьма мовами, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та ін. Російською його книги виходили тринадцять разів.За творами Всеволода Нестайка поставлено фільми, які отримали міжнародні нагороди.Немає коментарів:

Дописати коментар