вівторок, 5 вересня 2017 р.

«Рятівник від синдрому «віртуальної лавини»

   Валентин Бердт: «Діти мріють зустріти на сторінках книжок своїх ровесників з їхніми моральними пошуками і психологічними драмами».
  Валентин Бердт - письменник, журналіст, редактор, видавець. Народився 10 вересня 1967 року на Сумщині. Літературну творчість розпочинав як поет. Видав збірку верлібрів «Потойбіччя». Вірші та оповідання друкувались у місцевій періодиці, українських часописах «Український засів», «Медіа-поліс» та антології молодої поезії «Початки» («Смолоскип», 1998). З 2009 року активно працює в дитячій літературі. У співавторстві з донькою Яною написав книжку для дітей «Марципан Пломбірович» (2009), 2010-го побачила світ повість «Мій друг Юрко Циркуль та інші» (2010), де правдиво описано життя сучасних харківських підлітків. Лауреат творчих конкурсів «Часопис», «Часопис-2000», «Коронація слова» (2009, 2012), переможець літературної премії «Великий їжак»(2012).
   Сьогодні значна частина дитячої літератури — це солодко-патетична казка. Але діти змінилися. Вони потребують зовсім іншої літератури. Про що? Потрібно писати про все. Починаючи з фентезі й закінчуючи соціально-психологічним романом для підлітків
Письменник Валентин Бердт переконаний, що комп’ютер перешкоджає повноцінному  родинному спілкуванню.
   В сучасній дитячій літературі бракує самого підлітка. У  книжці «Мій друг Юрко Циркуль та інші» він з’являється.
Діти  дізнались про сучасного підлітка ,під час бесіди –діалогу , «Рятівник від синдрому «віртуальної лавини»,присвяченої 50-річному ювілею В.Бердта, яка відбулась у нашій бібліотеці.   Серед книжкового розмаїття не так уже й вирізняються «могутньою купкою» тексти для підлітків. Щоправда, останніми роками ця прогалина поступово заповнюється, але не так швидко.Якщо підліток прагне щось прочитати, то неодмінно зверне увагу на такі твори, як «Друзі за листуванням» Оксани Лущевської, «Русалонька з 7-Б» Марини Павленко, «Отто, принц Львівський» Олекси Росича. Поступово змінюється ситуація на краще завдяки перекладам. У видавництві «Урбіно» вийшли чудові книжки Барбари Косовської «Буба» та «Буба: мертвий сезон».
   Тобто дитина має відчути, що реальний світ прекрасний, що є багато цікавого, і дитяча  книжка повинна стати  рятівником  від синдрому «віртуальної лавини».

Немає коментарів:

Дописати коментар