середа, 19 серпня 2015 р.

«Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба»«Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба»
            Щороку 23 серпня в Україні відзначається День державного прапора. Подібне свято існує у кожні країні світу, це день, коли громадяни особливо вшановують прапор як національний символ.
             Кожен народ кожна країна має свої священні символи, які уособлюють його самобутність і національну єдність, відрізняють одну країну від інших.
Історична година «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба», що пройшла у нашій бібліотеці, присвячена державному прапору України. Бібліотекар Невмержицька Н.К. 


у своїй розповіді  наголосила, що сьогодні будемо говорити про головну святиню нашого народу – Державний Прапор України.
             Прапор – це офіційна емблема кожної країни. Прапор незалежної України має свою давню історію. Відомий він ще із античних часів. Здавна різні народи під час воєнних походів використовували певні символи, що мали вказувати місце збору воїнів. Найчастіше такими символами були полотнища різної форми і кольору з певним зображенням чи без нього. Називали їх по-різному: стяг, штандарт, корогва, прапор.              Наші пращури  вірили, що у воєнний час вони святіші за ідолів. Стяги спершу возили разом зі зброєю, перед боєм ставили на узвишші, аби кожен ратник бачив їх. Прапороносцями призначали, як правило, визначних богатирів, які мали за обов’язок постійно тримати прапор над полем бою, пильно охороняти його. 
Значення прапора під час бою було дуже важливим: якщо він стояв нерухомо — знали: битва проходить успішно, а якщо зникав з поля бою , то це мало означати ніщо інше, як поразку.
                За часів радянської влади жовто – блакитна символіка українського прапора була заборонена, а будь які її прояви та відображення переслідувалися владою. Традиція  державної символіки в поєднані синьої і жовтої барв була відновлена лише в незалежній Україні.
            Державний прапор України являє собою стяг із двох однакових горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Жовтий колір символізує пшеничне поле, зерно, хліб, сонце. Синій – колір чистого мирного неба.
              Сьогодні Державний прапор постійно майорить на будинках Верховної Ради України, Кабінету міністрів, на будинках міністерств, державних і громадських організацій. Піднімається при відкритті міжнародних конференцій, офіційних церемоній, міжнародних спортивних змаганнях. Прапор – символ міцності й незалежності держави України.
            Завдання кожного громадянина України – знати, поважати символи своєї Батьківщини і не дати нікому глумитися над ними. Пишатися тим, що маємо свою державу, свою землю, свою мову, свої традиції і свої символи – герб, прапор, гімн.
Немає коментарів:

Дописати коментар