понеділок, 27 липня 2015 р.

Володимир Великий - ясне сонечко України!!! Історичний хроноскоп "Легенди та цікаві факти про Великого князя Володимира"
У 2015 році виповнюється 1000 років від дня упокоєння Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, з іменем якого нерозривно пов’язана визначна подія в історії нашого народу – Хрещення Русі. У читальному залі бібліотеки оформлено історичний хроноскоп «Легенди та цікаві факти про Великого князя Володимира». Тут Ви можете ознайомитися з життям Великого князя, його політичними, суспільними та особистими вподобаннями та визначити місце князя Київського Володимира Великого в історії України, як творця середньовічної європейської держави.


Історична довідка

Християнська віра не була чимось чужим і незнаним для Володимира Великого. У Києві вже за князя Ігоря були християни, які мали свою церкву. Християнкою була його бабуся, свята княгиня Ольга, яка його виховувала. Свята Ольга через різні причини не наважилася запровадити Христову віру у своїй державі. Те, чого вона не зробила, здійснив її онук — Володимир Великий. Він не тільки сам прийняв святе Хрещення, але охрестив увесь наш народ. Князь Володимир вирішився прийняти святу віру не із Заходу, а зі Сходу, у візантійському обряді, бо як з Візантією, так і з Болгарією його пов'язували тісні політичні, культурні й економічні відносини. Він відчув своєю душею, що християнська віра у візантійському обряді найкраще відповідає психіці і ментальності нашого народу. Крім того, ця віра принесла з собою богослужбу і святі книги зрозумілою для народу мовою. Володимир Великий, як подає наш літопис, охрестився 988 року і на святому хрещенні отримав ім'я Василія. Охрестившись сам та знищивши поганські ідоли, князь Володимир насамперед охрестив своїх дванадцятьох малолітніх синів у джерелі на місці, що сьогодні відоме в Києві під назвою Хрещатик. За його наказом охрестився столичний город Київ та весь народ.


Минуло ціле тисячоліття, а пам’ять про князя Київського Володимира Великого – Хрестителя Русі, досі жива у свідомості його православного українського народу.


Немає коментарів:

Дописати коментар